Väravad

Väravatele on võimalik tellida teie poolt soovitud puit-, metall- või võrkkattega. Üldjuhul kaetakse väravaraam sama materjaliga, millest on tehtud aed. Kõiki väravaid saab tellida eri kõrguste ja ava mõõtude järgi.
1. Jalgväravad
On mõeldud eelkõige inimeste ja kergliiklusvahendite pääsuks territooriumile. Kõikidel jalgväravatel on reguleeritavad hinged ja lukustuskomplekt.
2. Tiibväravad
Tiibväravad on enimkasutatud väravatüüp just oma soodsama hinna ja lihtsuse tõttu. Nad pöörduvad hingedel ning vajavad pöörderuumi. Kõikidel tiibväravatel on reguleeritavad hinged. Sulgemiseks on võimalik lisada maariiv, tabalukuaasad ja lukustuskomplekt
3. Liugväravad
On väravad mis sõidavad rullikutel küljele ja vajavad ava laiusest ca 1,3 korda laiemat küljeruumi. Värava paigaldamiseks ehitatakse vundament, millele liugvärav paigaldatakse.

Lisaks on ka lõõtsväravad ehk voldikväravad , mis on tiibväravate erilahendus. Siin on väravatiib jaotatud kaheks kokku klapitavaks osaks. See säästab värava pöörderuumi 50% ja sobib kitsastesse oludesse, kus tavalistele tiib- ja liugväravatele ruumi ei jätku. Eriline mehhanism tagab väravatiibade omavahelise sünkroonse liikumise.

Igal väravatüübil on omad eelised ja kõiki neid saab varustada väravaautomaatikaga.

Ebastabiilse pinnase puhul(savine, liigniiske, vesiliiv jne.) on tavapärane, et kevadtalvel kipuvad postid koos maapinnaga liikuma ning värava avamine raskeneb. Sellise olukorra ennetamiseks betoneerime värava postid ühtse omavahel seotud H-konstruktsioonina, mis tagab värava stabiilsuse ja töökindluse ka maapinna külmakergete puhul.